چرا انسان دایره وار کورمال می کند و دور خود می چرخد ؟
باران عشق
LOVE RAIN
نوشته شده توسط : ☂مَهدیبا (MahDiba)♂♥♀♥♠

 

این شرط بندی را یاد بگیرید و بدانید که حتمآ برنده خواهید شد :
با هر کسی که می خواهید ، شرط ببندید که با دستمال چشمان خود را ببندد و سپس از روی یک خط راست ، بدون انحراف ، حرکن کند . یقین بدانید که او شرط را خواهد باخت ! زیرا هنوز چند گامی بر نداشته است که از آن مسیرِ تعیین شده ، منحرف خواهد شد و " دایره وار " به کورمال کورمال ، خواهد پرداخت !
کسانی که در مِهِ غلیظ یا در برف و بوران راه را گُم می کنند، چه بسا که ساعتها با این تصور که دارند مستقیم حرکت می کنند ، راه رَوی کنند ! امّا پس از مدتی خود را در نقطه آغاز حرکت خواهند یافت .
علّت آنکه ما نمی توانیم بدون کمک گرفتن از چشمان خود ، راهِ مستقیمی را طی کنیم این است که اعضای بدنِ ما نا قرینه وار ساخته شده اند . یعنی بینِ طرف راست و چپ بدن ما ، توازن کامل و یکنواختی وجود ندارد .
برای مثال قلب در طرف چپ و کبِد در طرف راست قرار گرفته است . در استخوان بندی ما نیز ناقرینه واری دیده می شود . ستون فقرات بطور کامل راست نیست ! همچنین رانها و پاهایمان نیز در هر یک از دو طرف بدن به گونه ای خاصّ قرار گرفته اند . خلاصه اینکه وجود این همه ناهمگونی در بدن ، حاکی از تفاوت در ساختِ ماهیچه های ما نیز هست .
پس در ماهیچه های دو طرف بدن نیز یکنواختی و توازن کامل یافت نمی شود . چیزی که بر نحوه خرامیدن و راه رفتن ما اثر گذارده است . به هنگام فرو بستن چشمها ، بود یا نبود توازن کامل در ماهیچه ها و ساختارهای بدن است که نقشِ ما را در تسلط بر نحوه خرامیدنمان ، تعیین می کند . بنابر این ، چون همیشه یک سمت ِ بدنمان ما را وادار به حرکت در جهتی خاص می کند ، خطّ سیرِ ما نیز قوسوار در می آید .
رانندگانی را با چشمان بسته به آزمون نهادند . نتیجه این آزمونها نشان داد که رانندگان مزبور پس از 20 ثانیه ، شروع به انحراف از خط مستقیم کردند !
بنابر این لازم است همیشه چشمان خود را خوب باز نگه داریم ، چه در حال راه روی و خرامیدن ، و چه در حال رانندگی اتومبیل !
:: برچسب‌ها: انسان , کورمال , دایره وار , انحراف , چشمان بسته , خرامیدن , قرینه , ,
:: بازدید از این مطلب : 830
|
امتیاز مطلب : 11
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 اسفند 1390 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
دوستان عزیز برای بهتر شدن مطالب از پیشنهادات و انتقادات خود مرا آگاه سازید. م ب مهدیبا